Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolej na Hel - Pociągi z lotu ptaka!

 
Film przedstawia pociągi pasażerskie na Hel, kolej na Półwyspie Helskim z lotu ptaka. Linia kolejowa nr 213 przebiega od Redy przez całą mierzeję i jest to jedno z ciekawszych miejsc w Polsce do filmowania z drona. Kursują na niej pociągi osobowe Przewozów Regionalnych w postaci spalinowych zespołów trakcyjnych (SZT), w sezonie letnim część z nich jest obsługiwana przez składy wagonowe z lokomotywami SU42 / SM42 na czele, jeżdżą wtedy także pospieszne TLK i ekspresy EIC spółki PKP Intercity. Ta składanka pociągów z muzyką Mobiego jest efektem niecałych 2 dni spędzonych na półwyspie, w miejscowościach Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel i okolicach. Mierzeja jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, jest ogromnie popularna wśród amatorów windsurfingu i kitesurfingu ze względu na silne wiatry tam występujące. Materiał z kategorii "Poland is beautiful" ;) facebook.com/KolejFilmy Lokomotywy i składy na filmie: 0:41 zmodernizowana stonka przez Newag dla PKP Intercity SU42-1006 z TLK Aquarius z Katowic 1:00 SM42-349 Przewozy Regionalne z pociągiem regio złożonym z wagonów Bohun z Gdyni Głównej 1:21 SU42-534 z Bipą jako Tur do Chojnic 1:41 jednostki SZT Pesy SA132-107 i SA103-006 rozdzielone bonanzą jako regio do Gdyni Głównej wjeżdżają do Kuźnicy 2:32 SM42-349 z osobowym przemierza las w Juracie 2:42 ciąg dalszy ujęcia z 1:00 3:05 ponownie Pesa SA132 z bonanzą i SA103 - mijają grono kitesurferów w Kuźnicy 3:48 Stonka po modernie w Newagu SU42-1008 PKP IC z TLK Astra do Wrocławia Głównego wyjeżdża w stronę Chałup 4:08 Pesa SA132 + bonanza + SA103 mijają pole kempingowe w Chałupach w drodze w głąb półwyspu [ENG] A train compilation from Hel Peninsula - a 35-km long sand bar peninsula in northern Poland seperating the Bay of Puck from the open Baltic Sea. The railway line 213 goes from Reda through the whole peninsula giving great opportunity of taking astonishing drone footage. This place is really popular tourist destination, it is also very liked among wind- and kitesurfers due to strong winds. Muzyka / music: Moby - Porcelain

 


KolejFilmy
 
Data pliku video: 2016-11-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wejherowski

  Powiat wejherowski - powiat w północnym rejonie Polski, w województwie pomorskim, z siedzibą w Wejherowie. Przynależą do niego gminy: Reda, Rumia, Wejherowo (gmina miejska), Choczewo, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Wejherowo (gmina wiejska). To najbardziej zaludniony powiat województwa i siódmy pod tym względem w skali kraju. Mieszka tu 207 tys. mieszkańców.

  Turyści będą tu mieli niepowtarzalną szansę na poznanie kultury i zwyczajów kaszubskich. Powiat w znacznej części jest zamieszkany właśnie przez tę ludność. Latem można tu jeździć konno, bryczką lub ruszyć rowerem na wycieczkę poznawczą, a zimą poszalejemy na łyżwach i nartach. Zabytki, które warto tu zobaczyć to: latarnia w Stilo, Kalwaria Wejherowska, klasztor oo. Reformatorów zbudowany w latach 1648-1651 oraz zespoły pałacowo-parkowe w Godętowie, a to nie wszystko.

  Na ziemie powiatu prowadzą droga krajowa nr 6 i te wojewódzkie o numerach 100, 213, 216, 218 i 224.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola