Belka
Poniedziałek, 20 Maja 2024   imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Rynek nieruchomości w Rumi

Data publikacji: 2020-08-01, Data modyfikacji: 2020-08-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Rynek nieruchomości w Rumi

Rumia - jedno z trzech miast wchodzących razem z Redą i Wejherowem do tzw. Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Miejscowość niewielka, ale bardzo atrakcyjna pod względem rozwoju i atrakcji. Na 30-tu metrach kwadratowych znajdziemy szereg szeroką ofertę atrakcyjnych mieszkań. Co sprawia, że warto zainteresować się rynkiem nieruchomości w Rumi?

Rumia to doskonała lokalizacja dla osób, które poszukują miejsca spokojnego, ale nowoczesnego. Miasto znajduje się w niewielkiej odległości od z Gdynią, co sprawia, że dojazd do pracy lub większej aglomeracji zajmuje tyle samo czasu, co przejechanie dużej miejscowości. W Rumi znajdziemy ciekawe inwestycje, spośród których wybierzemy efektowne mieszkania zbudowane na najwyższym poziomie. Jednocześnie miejscowość mocno stawia na naturę, przestrzeń i rozwój. Największym zainteresowaniem cieszy się wśród młodych, którzy mogą pozwolić sobie tutaj na większą nieruchomość w niższej cenie.

Ile kosztują nowe mieszkania w Rumi?

Nowe mieszkania w Rumi znajdziemy na aż 15 osiedlach, które w sumie oferują 618 lokali. Duża liczba nieruchomości na sprzedaż potwierdza atrakcyjność miejsca i pokazuje, że miejscowość rozwija się dynamicznie, stawiając na młode rodziny, które poszukują miejsca do spokojnego życia. Szczególnie że ceny mieszkań są znacznie niższe niż w sąsiedniej Gdyni, a dostaniemy się do niej  nie tylko transportem własnym, ale i publicznym. Pociąg pomiędzy miastami jedzie jedynie 11 minut. Za nowe mieszkanie zapłacimy średnio ok. 326 618,55 zł. Metr kwadratowy lokalu to wydatek ok. 5872,3 zł.

Jakie powierzchnie cieszą się największą popularnością?

Z myślą o rodzinnym użytkowaniu nieruchomości nowo powstałe inwestycje oferują głównie mieszkania o powierzchni powyżej 50 m2. Obok najpopularniejszych wielkości obejmujących 2 i 3 pokoje, wiele lokali dysponuje 4-ma pokojami. Dzięki temu osoby zainteresowane osiedleniem się w Rumi nie muszą myśleć o konieczności zmiany mieszkania na większe w przyszłości.

Jak żyje się w Rumi?

Tereny zielone sprawiają, że miasto nie jest zbyt mocno zurbanizowane i ma w sobie coś z sielskości. Szybki dojazd od Trójmiasta sprawia, że mieszkańcy Rumi mogą prowadzić życie zawodowe w Gdyni, szybko dojechać na plażę i skorzystać z oferty kulturalno-rozrywkowej Gdańska, a w razie potrzeby spędzić spokojny czas z dala od zgiełku typowego nadmorskiego kurortu. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w sezonie wakacyjnym i urlopowym. Rumia to doskonała baza wypadowa do lasów, parków i puszczy zlokalizowanych w okolicy. Użytki leśne stanowią w mieście aż 44%. Liczba mieszkańców w Rumi sukcesywnie rośnie, co oznacza, że coraz więcej osób decyduje się na osiedlenie w tym mieście. Wpływ ma na to z pewnością spokojniejszy tryb życia, szereg firm, oferujących pracę na miejscu, a jednocześnie bliskość morza. W mieście mocno stawia się na rozrywkę, kulturę i sport. Co roku organizowane są kreatywne oraz pomysłowe wydarzenia mające na celu zaktywowanie mieszkańców. Wystawy, wernisaże, koncerty i szereg okazji do aktywności fizyczne sprawiają, że Rumia to nowoczesne miasto, w którym chce się mieszkać i zakładać rodzinę.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.

 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    wejherowski

    Powiat wejherowski - powiat w północnym rejonie Polski, w województwie pomorskim, z siedzibą w Wejherowie. Przynależą do niego gminy: Reda, Rumia, Wejherowo (gmina miejska), Choczewo, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Wejherowo (gmina wiejska). To najbardziej zaludniony powiat województwa i siódmy pod tym względem w skali kraju. Mieszka tu 207 tys. mieszkańców.

    Turyści będą tu mieli niepowtarzalną szansę na poznanie kultury i zwyczajów kaszubskich. Powiat w znacznej części jest zamieszkany właśnie przez tę ludność. Latem można tu jeździć konno, bryczką lub ruszyć rowerem na wycieczkę poznawczą, a zimą poszalejemy na łyżwach i nartach. Zabytki, które warto tu zobaczyć to: latarnia w Stilo, Kalwaria Wejherowska, klasztor oo. Reformatorów zbudowany w latach 1648-1651 oraz zespoły pałacowo-parkowe w Godętowie, a to nie wszystko.

    Na ziemie powiatu prowadzą droga krajowa nr 6 i te wojewódzkie o numerach 100, 213, 216, 218 i 224.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola